Sukienka pensjonarka

Witajcie Kochani!

Nareszcie nadeszła wiosna, a pogoda z każdym dniem jest coraz ładniejsza. Bardzo się cieszę z tego powodu, ponieważ mam dla Was jeszcze zaległe dwie interesujące sukienki oraz jestem w trakcie szycia nowej spódnicy. Muszę więc nadrobić zaległości i pokazać Wam, co nowego ostatnio tworzyłam.

A tymczasem chciałabym pokazać Wam moją najnowszą realizację, a jednocześnie najskromniejszą sukienkę na świecie – typową pensjonarkę. Skąd w ogóle wziął się u mnie pomysł na taką sukienkę? Otóż czasem zaglądam sobie do sklepów odzieżowych, nie w celach zakupowych, a po to, żeby się zainspirować. Tak też w ubiegłym roku w Reserved przymierzyłam podobną sukienkę i oczarowała mnie! Jednakże niska jakość użytych tkanin, nieodpowiednia długość (była bardzo króciutka) i niezbyt atrakcyjna cena (była to wtedy nowa kolekcja) zniechęciły mnie do zakupu. Postanowiłam więc, żeby taką sukienkę sobie po prostu uszyć. Materiały na sukienkę zakupiłam w Outlecie Tkanin – czarna tkanina to materiał łudząco przypominający żorżetę, która się mało gniecie i jest nieprzejrzysta, nie było więc konieczności wszywania podszewki. Kołnierzyk uszyłam z najprostszej białej bawełny. Łącznie za tkaniny zapłaciłam ułamek ceny sklepowej, co dodatkowo mnie cieszy. Sukienka ta powstała na bazie wykroju sukienki podstawowej, do której dorobiłam sobie wykrój na kołnierzyk. Można tak przerobić każdy wykrój bluzki podstawowej np. z magazynu Burda. Czy byłybyście zainteresowane tutorialem jak stworzyć sobie taki wykrój na kołnierzyk w oparciu o gotowy wykrój bluzki? Jeżeli tak, to dajcie mi znać w komentarzach :). Pozdrawiam Was serdecznie!

pensjonarka-3

pensjonarka-4

pensjonarka-2

pensjonarka-5

pensjonarka-6

2 Comments

  1. Śliczna sukienka. Prostota i minimalizm a jak niezwykle efektowne! Świetnie w niej wyglądasz. Ja również pokusiłabym się o uszycie takiej klasycznej pensjonarki, którą można przywdziać na tak wiele okazji. W związku z tym podnoszę jako pierwsza łapkę w górę o instruktaż dotyczący takiego kołnierzyka ! :)

    • Natalia, bardzo dziękuję. Musze w takim razie popracować nad instruktażem kołnierzykowym :) Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>