Spódnica Safari

Witajcie po długiej przerwie!

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam coś prostego do uszycia i skonstruowania. Pomysł na uszycie spódnicy zapinanej z przodu na szereg guzików pojawił się u mnie już dawno, ze dwa lata temu, ale ciągle inne uszytki były ważniejsze. Co ciekawe to chyba jeden z aktualnych trendów, ale podczas szycia nie brałam tego zupełnie pod uwagę. Kiedy w końcu udało mi się zakupić odpowiednią tkaninę w Outlecie tkanin wiedziałam, że nadszedł czas na zrealizowanie właśnie tego projektu – tkanina to bawełna z dodatkiem lycry w neutralnym beżowym kolorze. Materiał nie gniecie się tak bardzo, a dzięki temu, że jest lekko uciągliwy nadaje się doskonale na dopasowaną spódnicę.

Formę narysowałam sobie sama w oparciu o własne wymiary i Wam też polecam takie rozwiązanie. To jest najlepszy sposób by uszyć sobie idealną spódnicę prostą, która dobrze leży oraz wygodnie się nosi. Przekształcenie formy tradycyjnej spódnicy prostej na taką z guzikami jest bardzo proste: tył wycinamy raz na złożeniu tkaniny, przód natomiast skracamy o połowę szerokości listwy na guziki oraz wycinamy raz z podwójnie złożonego materiału. Potem wystarczy wyciąć sobie pasek na listwę o wybranej szerokości oraz długości spódnicy + szerokości paska (x4). A na końcu wyciąć pasek oraz zrobić tunel z którego wytniemy szlufki. Ja uwielbiam jeszcze kieszenie w spódnicach, ale przy tak cienkiej tkaninie odznaczałyby się, więc z nich zrezygnowałam. Największą przyjemnością było wybieranie guzików. Zdecydowałam się na ciemne, ponieważ lubię mocne akcenty w uszytych przez siebie ubraniach.

Niestety z tą spódnicą trochę się spóźniłam, bo uszyłam ją na początku jesieni, a sprawdziłaby się doskonale na upały. Póki co nowy uszytek czeka sobie cierpliwie na kolejne lato, razem z letnimi sukienkami.

SpodnicaSafari-2

SpodnicaSafari-1

SpodnicaSafari-3

SpodnicaSafari-5

2 Comments

  1. Bardzo estetyczna. Pięknie Ci wyszła. Miałam taką, z Vero Moda :) Niestety nie nosiłam za często i poszła dla potrzebujących. Teraz myślę, że może uszyję podobną…. :)

    • Bardzo dziękuję! To jest prosta spódniczka, w dodatku jak się ma maszynę z automatycznym obszywaniem dziurek, to bardzo szybko można sobie taką stworzyć :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>