Żakiet z baskinką

Witajcie kochani!

Dzisiaj wyjątkowo mam Wam do zaprezentowania coś zupełnie nowego – pierwszy uszyty przeze mnie żakiet. Wykorzystałam wykrój nr 120 z Burdy 3/2011. To według mnie najładniejszy model marynarki w całej kolekcji magazynów, które posiadam. Jest to także najtrudniejszy model, z którym zmierzyłam się do tej pory (na poziomie 3 kropek). Wykrój ten faktycznie był dla mnie wyzwaniem, ale też dał mi dużo satysfakcji :).

Żakiet uszyłam z żorżety marchiano w kolorze arktycznym (który w rzeczywistości okazał się jasną szarością z odrobinką fioletu), którą zakupiłam w sklepie Textilmar. Mimo iż tkanina jest bardzo dobrej jakości, to drugi raz nie szyłabym z niej żakietu, ponieważ bardzo ciężko się ją zaprasowuje. Do takiego kroju zdecydowanie lepiej sprawdzą się sztywniejsze tkaniny. Sam wykrój okazał się bardzo trafiony i jedyne naniesione poprawki to lekko zwężony szew tyłu oraz nieco skrócone rękawy. Żakiet wykończony jest białą podszewką.

Żakiet szyłam pod okiem znakomitej krawcowej, projektantki i nauczycielki – Agnieszki Latosiewicz (link do jej strony oraz fb). Podczas zajęć z Agą bardzo dużo się nauczyłam oraz miło spędziłam czas. Pokonałam kilka moich krawieckich słabości oraz poznałam wiele metod i sztuczek bardzo przydatnych w szyciu. Serdecznie polecam zajęcia/warsztaty z Agą wszystkim, którzy napotykają jakieś trudności podczas szycia lub chcieliby nauczyć się czegoś nowego :).

Model #120 Burda 3/2011

Zakiet-5

Zakiet-2Zakiet-3 Zakiet-6

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>