Sukienka skrojona z dwóch kół

Witajcie po długiej przerwie :)

Prezentowaną sukienkę uszyłam dosyć dawno (jeszcze było wtedy lato) z myślą o dwóch weselach. Długo się wahałam jaki krój wybrać, żeby jednocześnie stworzyć coś trochę innego od poprzednich sukienek. Jeżeli chodzi o górę sukienki to skorzystałam ponownie z wykroju #108 z Burdy 3/2011 – ten krój jest śliczny, świetnie dopasowany do figury i elegancki. Z dołem sukienki zaszalałam, bo skroiłam go z dwóch kół :).

Potem musiałam tylko zamówić odpowiednie tkaniny. Z wierzchnią nie miałam problemu, bo od długiego czasu przymierzałam się do zakupu lazurowej żorżety w sklepie Textilmania. Na podszewkę wybrałam satynę bawełnianą, żeby podczas weselnych pląsów nie pocić się i nie czuć jak sukienka przykleja się do ciała. Zamówiłam po 4mb każdej tkaniny, co kosztowało niemało – łącznie z przesyłką 200 zł. Niestety obie tkaniny mnie rozczarowały – lazurowy błękit okazał się mniej wyrazisty niż na stronie, a satyna bawełniana była niewystarczająco gładka. Poniesione koszty nie pozwalały jednak na szukanie alternatyw. Efekt okazał się jednak zaskakująco zadowalający, bo sukienkę nosi się bardzo komfortowo.

Jedyne problemy podczas szycia związane były oczywiście ze spódnicą z dwóch kół. Wykończenie dolnej krawędzi, która ma długość ponad 6 metrów okazało się najbardziej czasochłonnym elementem szycia. Sukienka musiała wisieć całą noc, a potem zaczęło się kilkukrotne mierzenie, żeby uciąć powstałe ogony. To zadanie jest dość trudne, bo przy spódnicy z dwóch kół ogonów jest 8, a tkanina tworzy mnóstwo zakładek, co utrudnia mierzenie. Podejrzewam, że mając manekina byłoby to dużo prostsze. Ze wszystkich elementów szycia sukienki to podłożenie zajęło mi najwięcej czasu (2-3 dni). Mimo trudności z wykończeniem spódnicy nie żałuję, że zdecydowałam się na szycie sukienki z dwóch kół, bo pięknie i bajkowo wirowała w tańcu :).

KasiaAdam-2

KasiaAdam-4

6 Comments

    • Rozczarowanie wynikało z tego, że na stronie sklepu kolor ten był bardzo wyrazisty, w rzeczywistości o wiele bardziej delikatny. Miło mi, że kolor Ci się podoba. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>