Uszyj lato z Cottonbee

 Czy pamiętacie może zieloną letnią sukienkę zapinaną na guziki? To właśnie dzięki niej udało mi się zdobyć 2mb tkaniny z własnym wzorem ufundowaną przez Cottonbee. Miałam więc pierwszy raz okazję, by stworzyć sukienkę od zupełnych podstaw.

Pierwsze dwa dni spędziłam nad wymyślaniem wzoru. Chciałam stworzyć coś neutralnego i geometrycznego. Ostatecznie wymyśliłam wzór w szare romby i turkusowe kwiatuszki. Dzięki uprzejmości Cottonbee mogłam zamówić próbki tkaniny przed ostatecznym zamówieniem. Próbka w drobniutkie romby zachwyciła mnie i zamówiłam sobie 2mb popeliny z identycznym motywem. Tkaninę przysłano do mnie ślicznie zapakowaną – zawiniętą w bibułkę w kartonowym pudełku. Otwierając paczkę i przecinając firmowe nakjleki byłam bardzo podekscytowana! Czułam się jak przy rozpakowywaniu prezentu :). Tkanina okazała się być doskonałej jakości – miękka i gładka, ale spleciona tak gęsto, że z trudem wbijało się w nią szpilki.

Następnie rozpoczęło się poszukiwanie odpowiedniego wykroju. Gdy zobaczyłam model #107 z numeru 1/2014 już wiedziałam, że nie muszę przeglądać innych numerów Burdy- to było właśnie to! Żeby nie zmarnować tak wyjątkowej tkaniny postanowiłam uszyć próbną sukienkę z surówki bawełnianej. Do wykroju 107 wprowadziłam dwie modyfikacje – zakładki na plecach zamieniłam na zaszewki oraz dodałam z tyłu rozporek, by ułatwić poruszanie się w lekko zwężanej spódnicy.

Ja tę sukienkę pokochałam od razu. Uszyłam ją najstaranniej jak potrafiłam, wykonując podłożenia ręcznie ściegiem krytym. A własny nadruk sprawia, że ta sukienka jest dla mnie wyjątkowa – w końcu drugiej takiej nie ma na tym świecie. :)

Cottonbee-4

Cottonbee-2

Cottonbee-6

Cottonbee-9

Cottonbee-7

Cottonbee-10

9 Comments

  1. Ależ to musi być frajda i niesamowita duma! Zwłaszcza, jeśli efekt końcowy tak ładnie wygląda :-) Wzór jest idealny, nie za duży, nie za mały, kolorystycznie elegancki, przyciąga oko, ale nie krzyczy, połączenie rombów i kwiatków – super, interesujące i nietuzinkowe. Bardzo mi się podoba.

    • Serdecznie Ci dziękuję za tak miły komentarz :) Takiej frajdy z szycia jeszcze do tej pory nie miałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>